Поліграф: особливості пристрою

Поліграф: особливості пристрою
15:30, 04 Ноя.

Поліграф, або детектор брехні був створений з метою фіксування фізіологічних змін в організмі людини, які можуть бути пов’язані з емоційними реакціями на запитання під час тестування. Прилад може бути використаний у різних сферах: від криміналістики та кадрового відбору до корпоративної безпеки.

В чому його особливість?

Робота поліграфа базується на його здатності реєструвати кілька параметрів:

  • частоту серцевих скорочень;
  • дихання;
  • електричну активність шкіри.

Показники змінюються в той час, як людина відповідає на запитання, особливо в контексті стресу або обману. Проте поліграф не може визначити неправду напряму, оскільки відгуки організму можуть бути викликані не лише обманом, а через стрес та тривожність.

Параметри пристрою

Серед характеристик, що має поліграф, варто виділити:

  • чутливість до змін у фізіологічних показниках;
  • здатність працювати в реальному часі;
  • наявність спеціалізованого програмного забезпечення для обробки даних.

Пристрої обладнані сучасними сенсорами, які передають дані на комп’ютер для аналізу. В залежності від складності запитів, час проведення тесту на поліграфі зазвичай складає від 1,5 до 2 годин, Процес може включати попереднє інтерв’ю, саме тестування та підсумкову бесіду для обговорення результатів.

Етапи тесту

Тест на поліграфі проходить у кілька етапів. Спочатку експерт проводить бесіду з респондентом, пояснюючи мету та методику тестування. Потім налаштовується обладнання та виконуються контрольні запитання для визначення базового рівня реакції. Після цього починається основне опитування, де запитання можуть бути як загального характеру, так і специфічними стосовно випадку. Такі тести часто використовуються у кримінальних розслідуваннях, для перевірки кандидатів на роботу в органах правопорядку, а також в особистих справах, наприклад, у конфліктах.

Послуги поліграфа

Перевірка на поліграфі передбачає не лише сам тест, а й консультації, аналіз психологічного стану респондента та інтерпретацію результатів. Клієнти можуть пройти поліграф з певною метою: від підтвердження чесності в особистих справах до професійних перевірок. Перевірка на поліграфі дозволяє отримати додаткову інформацію, яку не завжди можна дізнатись традиційними способами. Вміння правильно інтерпретувати результати тесту може суттєво вплинути на прийняття рішень у різних сферах, від правоохоронних органів до корпоративного середовища.

Джерело: https://polygraph-kiev.com/

Рубрика: Новости. Читать весь текст на smart.kr.ua.