Меблева фурнітура для скла являє собою досить складну конструкцію. Встановлення її вимагає навичок, обережності та спеціального інструменту. Оскільки скло - матеріал досить крихкий, його дуже легко пошкодити просто при необережному поводженні або незграбним рухом. Виготовлення нового елемента меблів з цього матеріалу коштує досить дорого.
Як вибрати фурнітуру для скла, її різновиди
Фурнітура для меблів зі скла має бути максимально якісною і володіти деякими специфічними властивостями. Оскільки в іншому разі велика ймовірність поломки. Також слід приділити максимальну увагу матеріалу, з якого виконаний елемент - вибір певного залежить від умов експлуатації.
Матеріал для використання в місцях підвищеної вологості
Фурнітура для скляних меблів, розташованих у вітальні, завжди експлуатується за відносно невисокої вологості. Тому ймовірність корозії її мінімальна. В іншому разі - якщо необхідні механізми для встановлення у ванній кімнаті (двері, дзеркала, полиці тощо) - слід звернути свою увагу на фурнітуру з нержавіючої сталі або іншого матеріалу, що не схильний до окислення за високої вологості.
Цей момент дуже важливий, оскільки заіржавілі поверхні не додадуть естетичності приміщенню і безпосередньо самим меблям. Також слід дізнатися у продавця-консультанта, яке максимальне навантаження може витримувати конкретний набір фурнітури. У деяких випадках вага будь-якого елемента меблів може бути дуже великою.
На що звернути увагу під час вибору
Слід знати, що вся фурнітура для скла і скляних вітрин умовно поділяється на дві категорії за типом кріплення:
- така, що приклеюється;
- що присвердлюється.
Найпростіша в установці фурнітура, яку кріплять на спеціальний клей і зажимають гвинтами. Вона не вимагає від збирача якихось спеціальних навичок, а ймовірність пошкодити полотно скла в цьому разі мінімальна.
Є один дуже важливий нюанс, що стосується використання цих механізмів - подібні комплекти не можуть бути використані для елементів, вага яких становить понад 20-25 кг. Якщо вага дверей або ж іншого предмета, що вимагає наявності фурнітури, перевищує цю межу, найкраще зупинити свій вибір на механізмах, що кріпляться на болти.
Використання фурнітури, що вимагає свердління, дає змогу без труднощів утримувати вагу меблевих елементів у кілька десятків кілограмів і навіть більше. Але під час встановлення подібного типу механізмів слід бути максимально акуратним. Свердління скла має здійснюватися із застосуванням спеціального свердла, а також з урахуванням особливостей цього матеріалу.
Встановлення фурнітури для скла
Фурнітура для скляних столів, дверей та інших подібних предметів має встановлюватися з великою обережністю. Якщо спеціальні навички в цій справі відсутні, то найкраще довірити її професіоналу. Для виконання цієї операції потрібен набір інструментів. Перелік їх залежить від типу монтованої фурнітури.
До набору необхідних інструментів входять:
- викрутки (хрестові і шліцьові);
- шестигранники;
- дриль;
- набір свердел по дереву, металу, залізобетону;
- дюбелі;
- спеціальний клей.
Такі предмети, як шестигранники і викрутки необхідні для того, щоб розібрати механізм на складові частини перед монтажем. Зрозуміло, дриль і свердла необхідні для свердління.
Якщо встановлюється фурнітура для скляних дверцят, потрібно закріпити петлі на дверній коробці. Робити це необхідно за допомогою досить довгих дюбелів. Якщо необхідне встановлення механізмів для легких скляних полотен і свердління не потрібне, для з'єднання фурнітури і скляного полотна використовується клей.
Монтаж фурнітури на клей
Фурнітура для скляних шаф, а також інших подібних меблів і предметів (дверей, вітрин) найчастіше кріпиться на звичайний клей. Цей процес здебільшого не викликає труднощів навіть у людей, які жодного разу не виконували подібних операцій. Встановлення фурнітури на скляні двері здійснюється таким чином:
здійснюється розмітка підлоги або стін (для закріплення петель);
виконується примірка дверного полотна з ще не закріпленою фурнітурою;
виконується підготовка фурнітури;
на поверхню фурнітури в місці кріплення і на скло наноситься спеціальний клей;
за допомогою присутніх у пристрої механізмів у комплекті або ж струбцини необхідно щільно притиснути поверхню, що приклеюється;
після висихання виконується кріплення фурнітури до дверної коробки.
Дуже важливо пам'ятати про те, що під час використання струбцини чи інших подібних пристроїв слід бути максимально обережним. Надмірне зусилля може просто призвести до появи тріщини на склі або ж зовсім до його розколу на кілька частин. Усі операції необхідно виконувати вкрай обережно.
Монтаж фурнітури зі свердлінням
Найчастіше фурнітура для скляних вітрин вимагає свердління в процесі встановлення, оскільки вага подібних конструкцій доволі велика і клей може просто не втримати її. Для виконання цих робіт знадобляться такі інструменти:
- дриль з можливістю регулювання обертів;
- спеціальні свердла по склу;
- м'яка поверхня, що має велику площу;
- набір викруток і шестигранників для роботи з механізмом.
Особливу увагу необхідно приділити саме дрилю і набору свердел, оскільки від якості цих предметів дуже сильно залежить успіх виконуваної роботи.
Сам процес встановлення фурнітури зі свердлінням виглядає наступним чином:
- готується дверна коробка - розмічаються місця для кріплення петель, саме полотно приміряються за місцем;
- виконується розмітка дверей, намічаються місця виготовлення отворів;
- виконується збірка механізму і встановлення дверного полотна в коробку.
Процес встановлення скляних елементів у меблях досить складний. Необхідно дотримуватися максимальної обережності, оскільки пошкодити або ж зовсім розколоти скло дуже просто. Найкраще заздалегідь ознайомитися з відео-посібником, де максимально докладно висвітлюється процес монтажу петель, ручок та іншої фурнітури.
Рубрика: Новости. Читать весь текст на smart.kr.ua.