Розвіюємо всі міфи про гастроскопію

Розвіюємо всі міфи про гастроскопію
20:00, 16 Окт.

Розвіюємо всі міфи про гастроскопію

Якщо ваше дитинство випало на 90-ті чи 00-ті роки, гастроскопія у вас напевно асоціюється з чимось надмірно болючим та неприємним. І це не дивно – раніше не використовувалися жодні місцеві знеболювальні препарати. А трубки та камери для огляду стравоходу та шлунка були настільки великими, що могли навіть спричинити пошкодження слизової оболонки.

Однак час іде, і медицина не стоїть на місці. Сьогодні гастроскопія є не лише найбільш ефективним та інформативним методом діагностики. Вона стала абсолютно безболісною та практично не викликає дискомфорту у пацієнтів.

При цьому багато хто побоюється записуватися на процедуру не тільки в плановому, а й в екстреному порядку (навіть із сильними болями у шлунку). Все тому, що навколо неї витає низка міфів – і ми поспішаємо їх розвіяти.

Гастроскопія викликає сильний гострий біль

Більшість пацієнтів бояться саме больових відчуттів, які виникають у ході діагностики стравоходу та шлунка. Однак у сучасних медичних центрах, зокрема й у «Сіті Клінік», сьогодні використовується інноваційне обладнання. Трубки для огляду мають мінімальний діаметр. А лікарі використовують місцеву анестезію, що розслаблює м'язи та дозволяє безболісно проводити огляд.

Більше того, сьогодні у пацієнтів є можливість повністю прибрати болючі відчуття. Гастроскопія може проводитися з використанням медикаментозного сну – своєрідного варіанта загального наркозу, який, втім, діє більш обережно на організм.

Гастроскопія триває надто довго

Цей міф розвіяти досить легко. Навіть якщо ви не плануєте використовувати медикаментозний сон і боїтеся дискомфорту від процедури, заспокоюйте себе тим, що вона триває трохи більше 20-25 хвилин.

Цього часу цілком достатньо, щоб лікар встиг оглянути всі необхідні ділянки та навіть за необхідності взяти зразок на проведення біопсії.

Ендоскопія шкідлива та небезпечна

Є низка міфів, пов'язаних із небезпекою проведення гастроскопії:

  1. Ризик заразитися інфекційними захворюваннями. Зводиться нанівець, особливо у перевірених сучасних клініках. Все обладнання проходить ретельну обробку. По можливості, лікарі використовують одноразові інструменти для огляду.
  2. Ризик ушкодження внутрішніх органів. Раніше трубки могли дряпати стінки стравоходу та горла, у тому числі викликаючи кровотечу. Однак сьогодні їхній діаметр мінімальний. При розслабленні м'язів камера легко проходить усередину, не ушкоджуючи внутрішні органи.

За відсутності у пацієнта протипоказань до процедури робити гастроскопію можна так часто, як цього вимагає процес діагностики та лікування. Головне знайти гастроентеролога, який створить гарну атмосферу, що знижує рівень страху пацієнта. У «Сіті Клінік» працюють досвідчені фахівці, які беруться за будь-які стадії захворювань, працюють на сучасному устаткуванні, проводять комплексний огляд із подальшим призначенням лікування.

Рубрика: Новости. Читать весь текст на smart.kr.ua.